Dekoratif Cephe Yalıtım Sistemleri

Söve Nasıl Uygulanır?

Bina Söve Uygulama Uygulama yapılacak yüzey ölçülür.Profil ölçülür ve gönyesi alınarak kesime hazır hale getirilir. Bina Cephe Kaplama Uygulama Uygulama yüzeyi şakül, ip, terazi yardımıyla kontrol edilip işaretlenir. Yüzeyin düzdün olması için kaba sıva yapılması tavsiye edilir.
Bina Söve Uygulama Profil, ölçüsünde ve gönyesinde söve kesim aparatı veya et testere ile kesilir Bina Cephe Kaplama Uygulama Cephe kaplama levhasının arka yüzeyine yapıştırıcı olarak, tercihe ve uygulama detayına bağlı olarak BINA THERM Çimento Esaslı Yapıştırma Harcı (taraklı mala ile) veya BINA PU Yapıştırıcı (özel tabancası ile püskürtülerek) uygulanır.Uygulama zemin seviyesinden yukarıya doğru yapılır.
Bina Söve Uygulama Profilin arka yüzeyine duruma göre çimento esaslı Bina Therm Yapıştırma Harcı veya Bina PU Yapıştırıcı özel tabancası ile püskürtülerek sürülür. Bina Cephe Kaplama Uygulama Gerekli durumlarda mekanik fiksleme yapılabilir.Kaplamalar dübel atım yerlerinden dübellenir.Bir sonraki kaplama levhası, dübellenen levhanın üzerine yerleşir(Lamba zıvana sistemi) ve dübeli kapatır.
Bina Söve Uygulama Ek yerlerine Bina PU yapıştırıcı sürülür. Bina Cephe Kaplama Uygulama Ek yerlerine Bina PU Yapıştırıcı Köpük sıkılır.Levhalar yanyana iyice bastırılarak Bina PU Yapıştırıcı'nın taşması sağlanır.
Bina Söve Uygulama Profil iyice yüzeye ve birbirime doğru bastırılarak Bina PU Yapıştrıcının taşması sağlanır.Gerekiyorsa yapıştırıcı priz alana kadar beton çivisi yardımı ile sabitlenir. Bina Cephe Kaplama Uygulama Bina PU Yapıştırıcı Köpüğünün taşan kısmı kuruduktan sonra yüzeyden maket bıçağı ile kesilir ve bir çivi yardımı ile en az 2mm derinlik bırakacak şekilde oyulur.
Bina Söve Uygulama Bina PU yapıştırıcı köpüğün taşan kısmı kuruduktan sonra yüzeyden maket bıçağı ile en az 2mm derinlik bırakılacak şekilde alınır. Son olarak profilin birleşim yerlerine Bina Elastik Tamir Harcı spatula ile çekilip kuruduktan sonra zımparalanır. Bina Cephe Kaplama Uygulama Levhanın birleşim yerine Bina Elastik Tamir Harcı spatula ile çekilip kuruduktan sonra zımparalanır.(Taş, Mermer, Ahşap Görünümlü Cephe Kaplamaları hariç).Solvent içermeyen her çeşit dış cephe boyası ile boyanabilir.
Bina Söve Uygulama Solvent içermeyen her çeşit dış cephe boyası ile boyanabilir