Dekoratif Cephe Yalıtım Sistemleri

Shell Tixophalte

Shell Tixophalte Wet, çözümünde en çok zorlanılan yalıtım sorunlarına uygun olarak, Shell’in dünya çapındaki laboratuvarlarında geliştirilmiş rakipsiz bir üründür.Endüstriden hidrolik amaçlı kullanıma kadar çok geniş bir uygulama alanına sahip olan, her yapıda bulunması gereken, kolay kullanımlı, joker bir üründür.

Shell Tixophalte Wet Farkı

Akan Suyun Altında, Hatta Suyun İçinde Uygulanabilir:

Su itme özelliğine sahip bu ürün deniz, gölet, her tür suyun içinde rahatlıkla uygulanır. Ayrıca akan suda zamanla aşınmaz.

İçme Suyuna Zarar Vermez:

Non toxic olması sebebiyle sağlığa zarar vermemektedir. Bu özelliğinden dolayı içme suyu depolanan her yerde kullanılabilmektedir.

Tüm Yüzeylere Mükemmel Yapışma Sağlar:

Ahşap, metal, plastik, beton, cam, kiremit, tuğla, yalıtım panelleri ile bütün yüzeylere çok iyi yapışma sağlar.

Esnekliğini zamanla kaybetmez:

Sürekli titreşime maruz kalan; Klima santrali, baca, fancoil tesisatları, su tesisatları, yağmur dereleri, prefabrik yapıların birleşim noktaları için idealdir. Bu noktalara uygulanabilecek alternatif ürünlerin yapışma ömürleri sınırlı iken, Shell Tixophalte Wet tutunduğu yüzeyler sağlam kaldığı müddetçe sızdırmazlık ve yapışma özelliğini korur.

-35 ve +110 dereceye dayanıklı:

Artan ve eksilen hava sıcaklığında boyut değiştiren birbirinden farklı malzemeler ile de uyumlu çalışan Shell Tixophalte hava koşullarından etkilenmez ve özelliğini kaybetmez.

Her Tür Dilatasyon Uygulamalarında İdealdir :

Dilatasyonlarda genişlik ve derinlik oranı gözetmeksizin kullanılabilir. Son derece esnek olan Shell Tiophalte, dilatasyonlarda geniş hareket aralığında bile sızdırmazlık özelliğini korur.

Çözümü Zor Tüm Su Yalıtımı ve Yapıştırma Detayları İçin Geliştirilmiştir

Endüstriyel uygulamalarda:

  • Fabrika binaları ve özellikle fazla harekete maruz kalan prefabrik yapıların inşaatında.

  • Dik ya da yatay genleşme derzlerinde.

  • Sürekli mekanik ya da akustik titreşime maruz kalan, sürekli esneklik isteyen birleşim noktalarının sabitlenmesinde ve sızdırmazlığında.

Profesyonel hidrolik uygulamalarda:

F Baraj inşaatlarında, drenaj, sulama kanallarında, arıtma tesislerinde ve su depolarında.

Kapı ve Pencereler:

Özellikle yüksek katlı binalardaki kapı ve pencere doğramalarının duvarla bağlantı yerlerinde su geçirmezlik sağlamak amaçlı kullanılabilir.

Tekne uygulamalarında:

Her türlü deniz ve su taşıtının su yalıtımının sağlanmasında idealdir. Tekne gövdelerinin ve güvertelerinin su sızdırmazlığında güvenle kullanılabilir. Su altında yapışma özelliği olduğundan sudaki teknelerin gövde tamirinde özellikle tercih edilmektedir.

Güneş enerjisi sistemlerinde:

Güneş Enerjisi kolektörleri taşıyıcı sistemlerinin çatı veya teras ile birleşim yerlerinin su yalıtımında güvenle kullanılabilir.

Baca, boru ve havalandırma uygulamalarında:

Metal bacaların sızdırmazlık contalarında ve baca ile düz çatı yüzeyi arasında sızdırmazlık sağlamak için kullanabilirsiniz.

Eski ya da Yeni Çatılarda:

  • Sac kaplamaların ve her türlü kiremit, oluklu levha, trapez detaylarında, çatı panellerinin bini noktalarında, baca tuğlaları ya da bloklarının birleşme noktalarında, çatı pencerelerinin sızdırmazlık istenilen noktalarında su yalıtımı ve tamir işlerinde kullanabilirsiniz.

  • Shingle ve benzeri dekoratif çatı kaplamalarının yapıştırılmasında.

  • Eski çatı keçelerinin tamirinde ve sızdırmazlığının sağlanmasında fırça ile uygulanabilmektedir.

Oluklarda:

Uç başlıklarında ve bağlantı parçalarında; sabitleme, sızdırmazlık sağlama ve tamir amacıyla kullanabileceğiniz gibi, beton olukların iç yüzeylerine sıvayarak sızdırmazlık sağlayabilirsiniz.

Membran Uygulamasındaki Zor Detaylarda:

  • Düz satıh olmamasından dolayı bitüm esaslı membranın pot yaptığı, tutanamadığı yüzeylerin birleşiminde.

  • Membranın şaloma ile yapıştırılamayacağı eps, xps, pvc, cam, alüminyum vb. yüzeylere tutturulmasında.

Trafiğe Açık Yol Tadilatlarında :

Sinyalizasyon ve yollardaki ufak tadilat uygulamalasından bir kaç dakika sonra trafiğe izin verir. Uygulamadan hemen sonra su ile teması sorun oluşturmaz.