Dekoratif Cephe Yalıtım Sistemleri

BİNA Dış Cephe Kaplamaları

Soru : Mantolama Nedir?

Cevap : Mantolama kısaca, binaların ısı yalıtım levhaları ile kaplanması uygulamasıdır.

 

Son yıllarda enerji verimliliğinin öneminin anlaşılması ve mantolama pazarının hızla büyümesi, beraberinde yenilikleri ve mevcut sistemi tamamlayacak bazı aksesuar taleplerini oluşturmuştur.

 

Bu anlamda BİNA Yapı mantolama sektöründeki 10 yıllık bilgi birikimi ile sektörün ihtiyaçlarını anlayıp, bu ihtiyaçlar doğrultusunda, kendileride ısı yalıtım malzemeleri olan Ekspande Polistren (EPS) ve Ekstrüde Polistren (XPS) malzemelerin akrilik söve sıvası ile kaplanması ile yeni nesil dekoratif mantolama sitemini geliştirmiş ve Türkiyedeki ilk üreticisi olmuştur.

 

Mevcut veya yeni hertürlü yapıda kullanılabilen bu çağdaş sistem, klasik mantolama sisteminden çok daha avantajlıdır.

 

HIZLI UYGULAMA: Mantolama (sıvalı, fileli) uygulamasına göre çok daha hızlıdır.

 

TEMİZ UYGULAMA: Mantolama uygulamasına göre çok daha temizdir. Sıvasız bir uygulama olduğu için özellikle mevcut binaların yenileme projelerinde, pencerelerin, panjurların ve klima ünitelerinin sıva ile kirlenmesi önlendiği için önemli bir avantaj sağlar.

 

UCUZ İŞÇİLİK: Mantolama uygulamasına göre işçiliği daha ucuzdur.

 

YÜKSEK YALITIM ÖZELLİĞİ: BİNA Cephe Kaplamalarında kullanılan EPS 24-30kg/m3 yoğunluktadır. Mantolamada kullanılan 16kg/m3 yoğunlukta EPS ye göre daha yüksek bir yalıtım özelliği taşır.

 

DÜZGÜN YÜZEY: Fabrikada makinalarda kaplanan (sıvanan) malzemeler mantolama uygulamasına göre çok daha düzgün bitiş sağlar. Güneşin cepheye yan vurduğu zamanlarda mantolamadaki gibi, sıva ve mala izleri belli olmaz.

 

DEKORATİF GÖRÜNÜM: Değişik formlarda işlenebilen ısı yalıtım plakaları sınırsız mimari tasarımlara olanak sağlar. Taş görünümlü cephe kaplama, fugalı-derzli cephe kaplama, siding-yalıbaskı cephe kaplama, mermer görünümlü cephe kaplama, ahşap görünümlü cephe kaplama, seramik görünümlü cephe kaplama, terra cotta görünümlü cephe kaplama, bisküvi tuğla görünümlü cephe kaplama çeşitleri mevcuttur ve dahada geliştrilmeye açıktır.

 

MİNİMUM UYGULAMA HATASI: Kolay uygulanabilen hazır malzemeler işçilik hatalarını minimize eder.

 

BİNA Söve Ürünleri ile mükemmel uyum sağlayan bu yeni sistem, BİNA Cephe Kaplamaları markası ile pazara sunulmuş ve birçok prestijli projede kullanılan aranılan güvenilir bir marka olmuştur.

 

Daha fazla bilgi için iletişim bölümünden firmamıza ulaşabilir, dekoratif dış cephe kaplama fiyatları ve yeni nesil mantolama fiyatları ve detayları için resimleri tıklayabilirsiniz.